Chcete ještě lepší ceny?

vip ceny4

Doprava zdarma na Slovensko nad 6000 Kč

Tomáš Dudek

Zatímco cyklistický klub Kolo-park.cz je zatím v plenkách, jeho hlavní jezdec Tomáš Dudek je už zkušený závodník. om

Je narozen 23.9.1988 a zde je jeho dosavadní cyklistická kariéra.

• Juniorský reprezentant (2003-2004)
  • Člen profesionální stáje - CK Příbram (2005-2006)
  • Do r. 2012 pravidelný účastník českých a mezinárodních pohárů v silniční cyklistice
  • Dvojnásobný vítěz mistrovství republiky v amatérských závodech UAC a Master

1. 6. 2019 – silniční závod okolo 80 dubů

Tomáš společně s Michalem vyrazili v sobotu 1. 6. na silniční závod okolo 80 dubů.

Tomáš ještě před startem řešil opět defekt zadního kola a proto musel jet závod na tréninkových ráfcích.

Oba závodníci jeli až do poloviny závodu v hlavním pelotonu pospolu. Poté se zrodil únik dne, kdy odskočilo 7 jezdců a mezi nimi i Tomáš. Ve předu skupina pravidelně střídala až do posledního okruhu kdy jezdci si začali nastupovat. Cíl byl do krátkého prudkého kopce po technickém sjezdu, který rozhodl celý závod. Tomáš nakonec v technickém sjezdu ztratil možnost bojovat o první místo a do cíle dorazil na 5. místě celkově a 2. ve své kategorii.

61942161 856950371339677 4774270661092704256 n

30. 5. 2019 – silniční závod Praha – Doksy seriálu UAC

Ve čtvrtek  30. 5. se Tomáš účastnil závodu seriálu UAC Praha – Doksy. Tomáš byl v průběhu závodu velmi aktivní a také se dostal do úniku dne.

Bohužel měl v průběhu závodu pomalý defekt a z úniku odpadl a téměř polovinu závodu jel osamoceně mezi skupinami a v závěru, asi 1,5km před cílem, byl dojet druhou skupinou. Do cíle nakonec dorazil téměř na prázdném kole na 18. místě.

25. 5. 2019 – Král Šumavy – 70 km trať

Tento týden byl ve znamení MTB závodů, když se Michal společně s Tomášem Dudkem zúčastnili známého MTB závodu – Krále Šumavy.

Tomáš se sice ještě den před závodem rozmýšlel, zda vyrazit na silniční závody (Mamut tour či Chbánské okruhy), ale nakonec se rozhodl pomoci svému bratrovi na závodech MTB.

Bohužel byl trochu znát menší výpadek Michalova tréninku z důvodu pádu z předešlého týdne, kdy se na začátku trochu trápil a ztratil kontakt s úplným čelem. Tomáš na něj ovšem kolegiálně počkal a společně tak absolvovali celý 76 kilometrový závod s 2100 metrovým převýšením a dokončili ho v mezinárodní konkurenci společně na 20. respektive 21. místě celkově a ve svých kategoriích 18. a 19 umístění, kdy před nimi bylo také 8 jezdců z Německa.

IMG 2045 0

22. 5. 2019 – další díl seriálu Giant ligy v Plzni na Lopatárně

Ve středu 22. 5. 2019 vyrazil náš jezdec Tomáš Dudek na tradiční seriál závodů Giant Ligy, který se koná vždy ve středu v podvečerních hodinách. Na tomto seriálu se vždy schází velmi slušná konkurence a ani tentokrát tomu nebylo jinak, kdy se na startu objevili jezdci z předních domácích týmů.

Závod je formou kritéria, kdy se na krátkém 1100 metrovém okruhu boduje každý okruh, pro prvního na pásce za 2 body a pro druhého za 1 bod.

I když Tomáš není typickým sprinterem, přesto dokázal za 50 okruhů získat alespoň bod, čímž se prosadil i do celkového hodnocení a skončil závod celkově na 12. místě.

19. 5. 2019 – MTB závod 50 Bezděz

Tomáš s Michalem Dudkem se v neděli 19. 5. 2019 zúčastnili MTB závodu nedaleko hradu Bezděz.

Tento závod spíše rovinatého profilu s písečným podkladem v okolí Máchova jezera ani jednomu z našich závodníků nevyšel podle představ.

Michal Dudek měl zhruba ve čtvrtině trati nepříjemný pád, ve kterém si poranil ruku. Nakonec dojel do cíle na 36. místě ve své kategorii na 9. místě.

Tomáš také neměl příliš šťastný den. Jel ve skupině bojující o 7. místo celkově a ve své kategorii o bednu, ale 3 kilometry mu spadl řetěz a do cíle přijel těsně za skupinou, na 19 místě celkově a ve své kategorii na 5. místě.

61523500 383726498903644 3589255348373946368 n

Krušnoton 12.8.2017

V sobotu 12.8. se Tomáš zúčastnil jednoho z největšího maratonu v Čechách - Krušnotonu. Vybral si trasu 110 km. Od začátku se jelo v ostrém tempu a v prvním kopci se skupina rozdělila a vpředu zůstalo pět jezdců. To Toma ale neodradilo, tak je se skupinou dalších tří závodníků dojeli. Bohužel v jednom z prudkých sjezdů skupina Tomášovi opět odjela a on odjel do cíle společně s paralympionikem Jiřím Ježkem. Z celkem 456 účastníků se Tom umístil na krásném třetím místě ve své kategorii a sedmý absolutně! Ke skvělému výsledku gratulujeme a děkujeme!

Výsledky si můžete prohlédnout ZDE

DSC8368

DSC8400

DSC8411

DSC8630

ŠUAC Konstantinovy lázně 15.7.

V sobotu 15.7. se Tomáš účastnil silničních závodů ŠUAC v Konstantinových lázních. Umístil se 1. ve své kategorii a 3. celkově.

20120743 10207340486629308 1291438834 n

Český pohár ve Smečnu 8.6.2017

19964641 10207303447543354 436248439 nOvšem Tomáš měl v hlavě pro tento týden jiný cíl, na který se připravoval, a tím byl závod Českého poháru ve Smečnu. Tento závod byl součástí dvoudílného etapového seriálu Lidice.

Jelikož Tomáš nejel závod ČP za poslední 4 roky, tak jeho cíl byl jasný - dojet do cíle. Závodní tempo na nejvyšší české úrovni se všemi nejlepšími českými týmy a jedním zahraničním byl znát. Přesto se Tomáš přes polovinu závodu stále úspěšně držel v hlavním pelotonu až do 7 okruhu z 10. Poté se hlavní peloton rozdělil a bohužel Tomáš zůstal v té zadní části. Byl ale spokojený, jelikož jeho skupina dorazila zdárně až do cíle. Tomáše trochu mrzelo, že nevydržel v první skupině, ale vzhledem k jeho výkonnosti, která letos není taková, jakou by očekával, zejména z důvodu nedostatku tréninku, je tento výsledek uspokojivý.

19970548 10207303450543429 1016645111 n

Závody seriálu SAL Roudnice nad Labem 6.7.2017

Druhý den ve čtvrtek vyrazil Tomáš na další závody do Roudnice nad Labem na seriál SAL. Zde se sešel velmi početný peloton a na rovinnatém okruhu bylo téměř jisté, že se bude rozhodovat v závěrečném spurtu. Tomáš ale není žádný spurter, a tak se několikrát za závod snažil dostat do úniku. Zkoušel to i v posledním mírném kopci asi 3 kilometry před cílem, ale bohužel ani tento poslední únik nebyl úspěšný, a tak Tomáš dorazil v hloubi balíku v poli poražených.

Extraliga masters Lučany nad Nisou 5.7.2017

Po dlouhé době máme zase zprávy z Tomášovy závodní kariéry. Ve svátečním týdnu se účastnil hned 3 závodů. Prvním byla Extraliga masters v Lučanech nad Nisou.

Jelo se na deset okruhů v kopcovitém terénu. Tomáš byl po dovolené odpočatý, což bylo znát hlavně po startu, kdy se ihned odpoutala dvojice jezdců, která vydržela až do cíle. Tomáš tak jezdil ve druhé skupině a nakonec dorazil do cíle na 7.místě a 5. v kategorii.