Prosím počkejte
Doprava zdarma na Slovensko nad 6000 Kč

Tomáš Dudek Tomáš Dudek

Tomáš Dudek

Zatímco cyklistický klub Kolo-park.cz je zatím v plenkách, jeho hlavní jezdec Tomáš Dudek je už zkušený závodník. om

Je narozen 23.9.1988 a zde je jeho dosavadní cyklistická kariéra.

• Juniorský reprezentant (2003-2004)
  • Člen profesionální stáje - CK Příbram (2005-2006)
  • Do r. 2012 pravidelný účastník českých a mezinárodních pohárů v silniční cyklistice
  • Dvojnásobný vítěz mistrovství republiky v amatérských závodech UAC a Master

Krušnoton 12.8.2017

V sobotu 12.8. se Tomáš zúčastnil jednoho z největšího maratonu v Čechách - Krušnotonu. Vybral si trasu 110 km. Od začátku se jelo v ostrém tempu a v prvním kopci se skupina rozdělila a vpředu zůstalo pět jezdců. To Toma ale neodradilo, tak je se skupinou dalších tří závodníků dojeli. Bohužel v jednom z prudkých sjezdů skupina Tomášovi opět odjela a on odjel do cíle společně s paralympionikem Jiřím Ježkem. Z celkem 456 účastníků se Tom umístil na krásném třetím místě ve své kategorii a sedmý absolutně! Ke skvělému výsledku gratulujeme a děkujeme!

Výsledky si můžete prohlédnout ZDE

DSC8630

DSC8368

DSC8400

DSC8411

ŠUAC Konstantinovy lázně 15.7.

V sobotu 15.7. se Tomáš účastnil silničních závodů ŠUAC v Konstantinových lázních. Umístil se 1. ve své kategorii a 3. celkově.

20120743 10207340486629308 1291438834 n

Český pohár ve Smečnu 8.6.2017

19964641 10207303447543354 436248439 nOvšem Tomáš měl v hlavě pro tento týden jiný cíl, na který se připravoval, a tím byl závod Českého poháru ve Smečnu. Tento závod byl součástí dvoudílného etapového seriálu Lidice.

Jelikož Tomáš nejel závod ČP za poslední 4 roky, tak jeho cíl byl jasný - dojet do cíle. Závodní tempo na nejvyšší české úrovni se všemi nejlepšími českými týmy a jedním zahraničním byl znát. Přesto se Tomáš přes polovinu závodu stále úspěšně držel v hlavním pelotonu až do 7 okruhu z 10. Poté se hlavní peloton rozdělil a bohužel Tomáš zůstal v té zadní části. Byl ale spokojený, jelikož jeho skupina dorazila zdárně až do cíle. Tomáše trochu mrzelo, že nevydržel v první skupině, ale vzhledem k jeho výkonnosti, která letos není taková, jakou by očekával, zejména z důvodu nedostatku tréninku, je tento výsledek uspokojivý.

19970548 10207303450543429 1016645111 n

Závody seriálu SAL Roudnice nad Labem 6.7.2017

Druhý den ve čtvrtek vyrazil Tomáš na další závody do Roudnice nad Labem na seriál SAL. Zde se sešel velmi početný peloton a na rovinnatém okruhu bylo téměř jisté, že se bude rozhodovat v závěrečném spurtu. Tomáš ale není žádný spurter, a tak se několikrát za závod snažil dostat do úniku. Zkoušel to i v posledním mírném kopci asi 3 kilometry před cílem, ale bohužel ani tento poslední únik nebyl úspěšný, a tak Tomáš dorazil v hloubi balíku v poli poražených.

Extraliga masters Lučany nad Nisou 5.7.2017

Po dlouhé době máme zase zprávy z Tomášovy závodní kariéry. Ve svátečním týdnu se účastnil hned 3 závodů. Prvním byla Extraliga masters v Lučanech nad Nisou.

Jelo se na deset okruhů v kopcovitém terénu. Tomáš byl po dovolené odpočatý, což bylo znát hlavně po startu, kdy se ihned odpoutala dvojice jezdců, která vydržela až do cíle. Tomáš tak jezdil ve druhé skupině a nakonec dorazil do cíle na 7.místě a 5. v kategorii.

Krakonošův cyklomaraton 6.8.2016

DSC 0545Kvůli Tomášově pracovní vytíženosti a prodělaným nemocem jsme Vás dlouho neinformovali o tom, jak se mu v závodní kariéře daří.

V sobotu 6.8.2016 jsme ho ale doprovodili na Krakonošově cyklomaratonu v nedalekém Trutnově. Pro nás to byl skvělý zážitek, posledních 25 km jsme jeli autem za ním, sledovali průběh a fotili.

Tomáš jel velmi aktivně, při každé příležitosti zkoušel odjet. Jednoho velice povedeného úniku jsme byli svědky. Byl ale dojet původní skupinou z důvodu pádu jeho soupeře, který ho zbrzdil. Nakonec dojela větší skupina pohromadě až do cíle a Tomáš dospurtoval na pěkném šestém místě. Moc děkujeme za prezentaci a skvělé setkání!

DSC 0752

Chvaletice 15.5.2016

13220159 10205840256276778 804684341 nV rámci přípravy se v neděli Tomáš rozhodl absolvovat kritérium ve Chvaleticích zařazeného do seriálu Extraligy masters. Závod byl vypsán na 18 okruhů, kdy každé třetí kolo bylo bodované podle pořadí 1. místo– 5 bodů, 2. místo – 3 body, 3. místo – 2 body a 4. místo – 1 bod. Účast na tomto závodě nebyla příliš veliká a tak seTom zapojoval pravidelně do průběžného bodování a získával tak potřebné body, kterého nakonec vyneslo na krásné 3. místo v celkové klasifikaci.

Mamut tour 14.5.2016

13221508 839847572826202 224555801452145235 nV sobotu 14.5.2016 se konal první díl maratónské série 53x11 Mamut tour se startem v Přerově. Tomáš si tentokrát vybral střední trasu na 136 kilometrů, kde očekával v lepší výsledek než na nejdelší trati. Start byl naplánován v 8:30 z Přerovského výstaviště pro nejdelší a střední trasu zároveň, a tak se na startu sešla celkem slušná konkurence. Počasí v úvodních kilometrech nebylo příliš příznivé – dešťové přeháňky, chladno a větrno a tak nebyl příliš velký zájem závodit. Přesto ihned v úvodu se zrodil rozhodující únik dne, kdy zhruba dva kilometry po startu odjela skupina, která kvůli neaktivitě pelotonu dotáhla své tažení až do cíle. Téměř celá trasa se jela v poklidném tempu a jediné, kde se peloton trochu roztrhal bylo přes kopce Hadovna a Grapy, kde zůstalo na čele již prořídlé pole. Ovšem po stoupání se znova zvolnilo a téměř všichni odpadlí jezdci se zpátky dotáhli. Následovalo dělení tras zhruba 25 kilometrů před cílem a Tomáš byl velmi překvapen, že peloton na střední trasu byl po

13219958 10205894842362775 133602888 n

četnější než na trasu dlouhou - okolo 50 jezdců.  V tomto okamžiku začal tušit, že letošní Mamut tour nedopadne zcela podle jeho představ. Přesto následovalo ještě menší stoupání před cílem, kde se peloton alespoň z části roztrhal a na silném větru se jednotlivci pokoušeli o nějaký únik. I Tom to párkrát zkusil, ale žádný únik nebyl úspěšný. Do cíle nakonec dorazila hlavní skupina favoritů, ve kterém byl i on. Skupina nakonec dorazila o 5 minut déle než vítěz toho dne a Tomáš skončil na 16. místě celkově a 8. ve své kategorii.

Na závěr bychom chtěli také poděkovat za podporu Kristýně Vlasákové a Františku Paďourovi za podporu při tomto závodě bez, kterého by Tomáš závod nemohl uskutečnit.

Kouřimská 50 7.5.2016

13178527 1069266706444850 8941241826239770964 nMezi další jarní klasiky se začíná také řadit závod Kouřimská 50, která se již druhým rokem řadí do seriálu UAC. Tento závod je stále více populární a počet zúčastněných tak dosáhl rekordního počtu přes 200 závodníků. A proto tam také nemohl chybět ani náš závodník Tomáš Dudek.

Závod probíhal na dvou okruzích po 50 km ve zvlněném terénu, který hodně ovlivnil silný vítr. Do první poloviny prvního okruhu bylo tempo pelotonu velmi volné a všichni hlavní favorité šetřili síly. Poté peloton najel do největšího kopce na trati a začalo se postupně závodit, čímž docházelo k první selekci závodníků. Tomáš se stále držel v popředí a hlídal situaci na čele pelotonu, ze kterého občas odjelo pár závodníků, ale vždy se vše sjelo a tak stále celkem početný peloton najížděl do druhého kola pohromadě. Tempo bylo znova poklidné a toho využili tři závodníci, kteří se vydali do úniku. Po pár kilometrech, kdy silný vítr foukal z levého boku se však zrodil rozhodující únik celého závodu, který vyprovokoval právě Tomáš a utvořila se tak skupina 5 závodníků, která se odpoutala a začala navyšovat na silném bočním větru svůj náskok. Po pár kilometrech také dojeli tři jezdce jedoucí již v úniku a vytvořila se osmičlenná skupina. Početná skupina velmi dobře spolupracovala téměř do závěrečných kilometrů, kde se začalo znova závodit a nastupovat. Zejména Tomáš několika nástupy zkoušel poodjet, jelikož jsi byl vědom rovinatého cíle na kostkách, kde neměl příliš šancí na dobrý výsledek. Bohužel však neměl již dostatek sil ostatní závodníky setřást a nakonec cílem projela celá skupina pohromadě. I přesto, že byl Tomáš zklamaný, my mu děkujeme za 6. místo celkově a 4. místo ve své kategorii.

Sezemice 1.5.2016

tom4První května se v Sezemicích konal první silniční závod poháru Masters, na kterém Tomáš nemohl chybět. Na této rovinaté trati byl celkem silný vítr, čehož si byl Tomáš vědom a proto se snažil co nejvíce šetřit síly v hlavním pelotonu do závěrečných okruhů. Toto řešení se ukázalo také klíčové pro závěrečné okruhy, když se začínalo v pelotonu nejvíc závodit. Závod byl navíc ovlivněn sjetím více kategorií dohromady, které v pelotonu udělalo zmatky a ještě před závěrečným okruhem se odpoutala trojice jezdců. V posledním kole a zejména na posledních kilometrech před cílem byl silný protivítr čehož Tomáš využil a pohlídal si tak všechny následné uniky a ještě se dvěma jezdci se dokázal odpoutat od pelotonu, ve kterém by měl méně šancí na výsledek.

Do cíle nakonec dorazil ve druhé skupině celkově na 5. místě a 3. místě ve své kategorii, umístění jsou pro Tomáše úspěchem, protože je postavou ryzí vrchař.