Obchod

Klára Peterková | Kolo-park

18738878 1349550461804149 567475677935810165 o

Klára pochází z Krkonoš, konkrétně z Vítkovic. Už od mala tíhla k adrenalinovým aktivitám, ovšem DH jezní naplno teprve druhý rok. Kromě toho se občas projede na motorce, v zimě na prkně nebo na lyžích všeho druhu, občas si jde i zaběhat. Kromě sportovních úspěchů chce dokončit studia v Liberci a jezdit se záchrankou. Mezi její sny patří vycestovat na delší dobu do Kanady.

Letos nás oslovila s tím, že by ráda jezdila DH závody za Kolo-park.cz. Sice je úplným opakem silničáře Tomáše, ale nás baví! 

Tak a je to za mnou. Moje první 4x závody a hned světového formátu. Na tuhle akci jsem se těšila už od zimy. Díky Kolo-parku, který mi zařídil licenci jsem se jí mohla zúčastnit jako riderka a ne jen jako divák.
Ve čtvrtek odpoledne jsem dovalila do Jablonce, neváhala ani chvíli a začala jezdit. Teda... hned po tom co jsem zjistila, jak nastoupit na pomu, ukázalo se, že to není sranda a ještě teď z toho mam modřiny na stehnech. První jízda dolů mi zase naznačila, že sjezdový kolo na této trati trochu ztěžuje situaci, ale nejsem máslo a nebudu se vymlouvat na nevhodnej bike, protože když tam ten skill není, kolo za 100k to stejně nezachrání. :-D

Naivně jsem si myslela, že jako sjezdařka budu mít výhodu v lesní pasáži... chyba. V lesní pasáži jsme ve čtvrtek hledali stopu asi polovinu času z celýho ježdění a nějak nemohli přijít na to, jak se vyhnout kluzkejm kořenům a zároveň nepřistát v jezírku. Zbytek trati byl perfektní, hravej a svižnej. Resty jsme odložili na další den a šli se trochu kultivovaně pobavit na zahajovací ceremoniál.

Pátek už byl náročnější, začala jsem být nervózní z blížící se kvalifikace. Snažila jsem se najezdit alespoň něco s myšlenkou, že lesní pasáž bude improvizace. K večeru odstartovala kvalda. Jako vždycky sem měla dost času a na start nespěchala, abych tam nahoře při tom čekání na start nechytla paniku a beznaděj. Takže po tom co jsem vyjela nahoru jsem si akorát tak stihla nasadit brýle a jako absolutně první rider odstartovala celou kvalifikaci.

Start jsem trochu zaspala, nevadí, před lesem už jsem byla v tom správnym hecu a jelo se mi blaze. Teda až do osudný rockgarden na kterou sem se asi těšila až moc. Přední kolo se mi seklo mezi dva kameny a já letěla šipku o pár metrů dál do hojný kamenný zahrádky. Než jsem se stihla rozkoukat a zmapovat situaci, už u mě byla posila z týmu. Adrenalin pracoval na 100% a tak jsem jela dál, trochu vyklepaná a až do cíle, kde jsem zjistila, že jsem si zabila zápěstí. Tím pro mě bohužel závod skončil, protože jako jediná žena co hodila při kvaldě rybku jsem měla nejhorší čas a musela z kola ven. I kdyby tomu tak nebylo, kvůli zranění bych tento víkend řídítka v ruce stejně neudržela. Od té chvíle se ze mě stal divák a akci sem si u přesto skvěle užila.
Rozhodne zkusím za rok svůj rest napravit a na kole setrvat až do soboty.

Jestli ruka dovolí, za dva týdny se vidíme ve Špindlu

 

 

O víkendu se ve Špindlu konal opening a protože to mam "skoro" za barákem, nemohla sem si tuhle akci nechat ujít. V sobotu ráno sem naložila kolo a vyrazila okouknout, co tam kluci vymysleli nového. Sobotní trénink probíhal v doprovodu oblak prachu, což mi vůbec nevadilo, Deep Forest mě neskutečně bavil a tak sem byla i přes to šílený vedro naprosto spokojená, večer se ještě jel Whip Contest a tak sem se z hecu taky prolítla, skok měl 9,5m, což je zatím asi můj nejdelší polet, jen škoda, že tomu trochu chyběl ten Whip, ale doufám, že i to brzy přijde.

V neděli sme dali na rozjezd 2 jízdy a vydali se nahoru na první kolo závodu, které jsem zajela třetí, z celkového počtu pěti bajkerek. Druhý kolo zůstalo stejné, zlepšila sem se o 6 vteřin a udržela si krásnou bronzovou pozici. Hned po nás se spustil šílenej slejvák, takže zbytek závodníků jelo pod sprchou, ale protože bajkeři nejsou žádný bábovky, do cíle dojeli všichni skoro se stejnym časem jako na suchu. Celej víkend se odvíjel v duchu parádní uvolněný atmosféry, v sobotu sem šla spát až v neděli ráno a jela domu příjemně nabytá a trochu dobitá. 

Špindl bike park mě baví a doporučuju všem si ho jet na vlastní kůži otestovat.

 

 

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.