POZOR OD PÁTKU 21.6 DO ÚTERY 25.6 JE ZAVŘENÁ PRODEJNA V JILEMNICI A NEBUDE PROBÍHAT EXPEDICE OBJEDNÁVEK.
OBJEDNÁVKY BUDOU ZPRACOVÁNY DO ČTVRTKA 20.6 DO 12H A POTÉ AŽ VE STŘEDU 26.6
Obchod

Fotogalerie

Apache 2022

Jak jsme slíbili v předchozím článku o značce Levit - přinášíme novinky Apache 2022.

Prezentace byla tentokrát skromná, ale dozvěděli jsme se vše, co my i vy potřebujete. Tak pojďme na to.

Prezentace se konala v listopadu v novém skladu značky Apache v Hostivicích. Obchodní zástupce se věnoval jen nám, byl tedy dostatek prostoru pro všechny dotazy. Prohlédli jsme si téměř celou modelovou řadu elektrokol Apache s motory Bosch. Chyběly ale elektrokola s pohonem Bafang a některé modely klasických kol.

Začneme tedy představením té nejvyšší řady elektrokol - s pohonem Bosch.

Elektrokola s pohonem Bosch se vyrábí ve firmě BPS Šumperk. Apache se však podílí na vývoji a designu nových modelů. Těšit se tak můžete na celoodpružené modely, klasické hardtaily, krosová kola a městská kola a také novinku - takový hybrid mezi městským a horským kolem. Od ostatních značek jej známe pod pojmem SUV, to od Apache je jiné v tom, že posed je vzpřímený a elektrokolo je určené pro ty, co chtějí převážet jakýkoliv náklad po vsi, na chalupu a podobně. Je to takový počátek vesnického cargo kola. Cena je relativně vysoká, avšak v Apache věří, že si své zákazníky najde. Na takový model je totiž díky pohonu Bosch opravdu spoleh.
Elektrokola s pohonem Bosch nás velmi potěšila jednoduchým designem. Navíc, u některých modelů, bude možné vyndávání baterie zespodu rámové trubky.
Modely s pohonem Bosch by se měly na obchodech začít objevovat v únoru - březnu.

Elektrokola se středovým motorem Bafang MaxDrive by se měla vyrábět až ke konci příští sezóny, bude se jednat tedy spíše o modely 2023. Elektrokola s motorem Bafang (a vlastně i běžná kola vyjma silniček) se budou kompletovat v italské firmě Devron. Elektrokola budou osazena jak starším typem motoru MaxDrive M420, tak i novější verzí MaxDrive M500.
Naopak, zcela zmizela kola s levnými zadními motory, čímž se určitě sníží servisní vytíženost, na druhou stranu už u Apache nenajdeme levná městská elektrokola. Ale nebojte, Levit je mít bude :-)

Krátce se podíváme i na běžná kola. těch bychom se měli dočkat začátkem léta. Čekají nás opět decentní designy a v sortimentu by se následující, nebo ten další rok, měly objevit dvě novinky. Apache by měl přijít s velmi povedeným karbonovým gravelem. Další novinka je takové obnovení tradice - klasická silnička v moderním pojetí, a to dokonce několik modelů s různým osazením na rámech vyráběných v Belgii.

Když jsme narazili na osazení, byli jsme ujištěni, že Apache bude svá kola i elektrokola osazovat výhradně osvědčenými komponenty Shimano či Sram a nikoliv novými, neznámými a nevyzkoušenými značkami. Stejně tak na nových modelech najdete vidlice SR Suntour, RockShox nebo RST. A to i přes to, že to může znamenat posunutí výroby o měsíc. Důvodem není nic jiného než kvalita a spolehlivost. Tento krok oceňujeme především ze servisního hlediska.

Na závěr se pojďme ještě v krátkosti podívat na filozofii značky Apache. Oproti úpickému Levitu, který je pod vedením mladé krve velice ambiciózní, se Apache drží při zemi. Důležitá je pro ně kvalita před kvantitou. Proto se, alespoň pro následujících pár let, nehrnou na zahraniční trhy. Také kompletní modelová řada kol a elektrokol je sice tenčí, ale přesto přehledná, jasná a hlavně dostačující. 
Stále česká značka Apache si zakládá na své mnohaleté tradici a nehodlá ji, ani po rozdělení s BP Lumen, porušit nebo poničit. Můžeme se tedy spolehnout na to, že Apache tu pro nás bude stále s kvalitními koly a zkušeným servisním i obchodním zázemím.

PS: Na fotkách můžete vidět i paddleboardy. Není to kulisa, ani chyba. Apache má v sortimentu i toto sportovní náčiní. U nás ho v nabídce nenajdete, přeci jen v Podkrkonoší moc využití nemá, ale své zákazníky si jistě najde :-)

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.