Obchod

Jak se správně obléknout na sport?

Určitě se vám už někdy stalo, že vám při sportovním výkonu bylo moc teplo nebo naopak zima. Obléknout se tak, abyste se cítili komfortně, není jen tak.

Ale nebojte, po přečtení tohoto článku to pro vás bude hračka. 

Základním pravidlem je vrstvení, které funguje tak, že se vlhkost přesouvá od první vrstvy až k té poslední. Teplo vám pak bude proto, že se vlhký pot nedrží na těle a neochlazuje vás.vrstveni

1. vrstva - termotriko

Vhodně zvolenou první vrstvou máte napůl vyhráno. Odvádí pot do vrstvy druhé a tím pádem budete v suchu. Podle venkovní teploty můžete zvolit funkční triko s krátkým nebo s dlouhým rukávem.

2. vrstva – zateplený dres, funkční mikina

Druhá vrstva odvětrá vlhkost z té první, navíc vás zahřeje.

Dresy Force Zoro mají velice příjemný střih, v nabídce jsou navíc velikosti od XS až po XXL pro pořádné chlapy. Dres je zateplený, má dostatečně dlouhé rukávy, zadní kapsu a dostatek reflexních prvků. Vyrábí se v několika barevných provedeních.

3. vrstva – bunda, vesta

Navrch zvolte opět podle počasí bundu nebo vestu, která neprofoukne.

My doporučujeme ty od značky Etape. Jsou vyrobeny z velice příjemného, lehkého a prodyšného materiálu.

Bunda Etape Bora → ZDE a vesta Mistral → ZDE.

Do chladnějšího počasí zvolte nejlépe Windster nebo Sofstshell bundu (třeba Force X70 nebo Force Arrow), která vás ochrání před větrem a lehkým deštěm. Navíc je ale prodyšná, proto zůstanete v suchu.

O něco teplejší jsou pak softshellové bundy se zateplením, třeba ty od Force.

Kalhoty

I u kalhot můžete vrstvit, pokud není opravdu velká zima, vystačíte si ale jen s jednou vrstvou. Rozhodnete-li se pro spodní vrstvu, vybírejte s různých druhů termo spodků.

Výběr kalhot najdete → ZDE

Ostatní doplňky

Návleky

Návleky na ruce, kolena nebo celé nohy jsou úžasným pomocníkem hlavně v chladnějších letních dnech. Nezaberou moc místa a v případě potřeby jsou nedocenitelné.

Najdete je → ZDE

Návleky na tretry

Mokré a studené nohy dokážou zkazit každý výlet. A jezdíte-li opravdu v každém počasí, návleky na tretry jsou skvělou volbou. Opět můžete vybírat z několika druhů, od těch nejslabších jen proti větru, přes ty proti dešti, až po teplé neoprenové.

Najdete je → ZDE

Čepice a šátky

Pokud patříte mezi ty, kteří nesnesou chlad na uši a krk, musí ve vašem šatníku figurovat alespoň jeden nákrčník a alespoň slabá čepka pod přilbu.

Najdete je → ZDE

Rukavice

Na kole rukavice zabraňují klouzání zpocených dlaních po gripu, vybírat tak můžete z pestré nabídky krátkoprstých nebo dlouhoprstých rukavic.

Ochladí-li se, mějte v zásobě zateplené rukavice. Jezdíte-li za šera nebo za tmy, jistě vás zaujmou celoreflexní rukavice Force Reflect. Další zajímavé rukavice jsou Force Cover, jsou silně zateplené a zároveň je jejich součástí i nepromokavý potah přes prsty – sou z nich rázem palčáky.

Závěrem

Každý si samozřejmě musí najít svou cestu ke správnému oblékání, naše tipy ale vychází z dlouholetých zkušeností našich i odborníků. Vždy berte v potaz aktuální počasí i předpověď. Dobré je mít s sebou vždy nějakou suchou vrstvu. V zimě oceníte po výšlapu do kopce suché triko. V létě pak do sjezdu lehkou větrovku nebo vestu.

 

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.