POZOR OD PÁTKU 21.6 DO ÚTERY 25.6 JE ZAVŘENÁ PRODEJNA V JILEMNICI A NEBUDE PROBÍHAT EXPEDICE OBJEDNÁVEK.
OBJEDNÁVKY BUDOU ZPRACOVÁNY DO ČTVRTKA 20.6 DO 12H A POTÉ AŽ VE STŘEDU 26.6
Obchod

O elektro-pohonech Shimano STePS

Elektrokola s pohonem Shimano STePS uspokojí i ty nejnáročnější cyklisty. Díky obsáhlé řadě motorů si vyberou sportovci, kteří vyhledávají zábavné výlety po horách, cyklisté, kteří milují technické a náročné trasy, ale i cykloturisté, kteří preferují dlouhé celodenní výlety v méně náročném terénu.

Diagnostika

Ke každému kolu s pohonem Shimano STePS poskytujeme diagnostiku systému. Diagnostika je velmi šikovná a užitečná věc – během procesu se aktualizuje software, zjistí se případné chyby, stav baterie. Současně je možné mírně upravit i chování přípomoci elektromotoru.

Pro elektrokola zakoupená v naší prodejně provádíme diagnostiku zdarma do dvou let od zakoupení (maximálně však 2x ročně), pro ostatní elektrokola je takovýto úkon zpoplatněn. Další podrobnosti se dozvíte ZDE.

Aplikace E-Tube Ride

S vaším chytrým telefonem a jednoduchou E-Tube Ride aplikací si můžete displej přizpůsobit tak, abyste viděli ty nejdůležitější jízdní metriky, jako jsou rychlost, kadence, zbývající úroveň baterie, režim podpory, zvolená rychlost, atd. Stejně jako tyto informace, také systém zpráv může být zobrazen na cyklopočítačích třetích stran. Uživatele chytrých telefonů pak systém výstražných zpráv přesměruje na webovou adresu, kde zjistí dodatečné vysvětlení těchto zpráv.

Shimano STePS EP8

Zcela nová elektro sada pro modely 2021. Tato novinka je ve všech ohledech zajímavější než její předchůdce - je lehčí, menší, tišší a má menší odpor. Jeho využití je velmi univerzální, najdete jej na elektrokolech horských i trekových. Další novinkou je i aplikace s rozšířenými funkcemi.

Pohonná jednotka

Nová pohonná jednotka EP8 (DU-EP800) dokáže vyvinout točivý moment 85 Nm, aby dosáhla nejnáročnějších stezek a nejstrmějších stoupání. Toto 21% zvýšení výkonu oproti jeho předchůdci Shimano STePS E8000 přichází spolu se snížením hmotnosti o 300 g na 2,6 kg (snížení o 10%) díky novému magnesiovému obalu pohonu. 

Zvýšení výkonu pohonu je také doplněno zlepšením účinnosti baterie. Tah (tření, které přichází s otáčením pedálu, je patrné zejména při provozu systému bez napájení), byl snížen o 36% (oproti E8000) díky aktualizované konstrukci těsnění a optimalizované konstrukci převodovky. Toto snížení tření vytváří zlepšenou účinnost baterie při aktivním motoru nebo plynulejší jízdu při šlapání bez podpory. Spolu s redukcí tření je také vylepšený mechanismus spojky, který poskytuje plynulejší vypnutí přípomoci při šlapání nad 25 km/h.

Zvýšení točivého momentu není na úkor hluku. Naopak, nová pohonná jednotka EP8 je tišší a pracuje na stejné úrovni jako E7000.

K tomu se přidává opláštění pohonné jednotky z magnesia pro zajištění vylepšených tepelně vodivých vlastností s přepracovanými vnitřními částmi (optimalizovaná struktura převodovky a nové vodiče EW-SD300), které napomáhají chlazení a zlepšují výkon při provozu s maximálním kroutícím momentem v dlouhých, prudkých stoupáních.

Neposlední skutečností, která vás potěší je až o 20% delší dojezd.

Ovládání a displej

Cyklopočítač EP8 (SC-EM800) sdílí mnoho externích podobností s verzí E8000, ale s novou funkcí, která jezdcům umožňuje přepínat mezi přizpůsobitelnými profily. Má 1,6" barevný displej, čitelný za jasného slunečního svitu, s kompaktním a nízkoprofilovým tělem, které vyhovuje náročným podmínkám pro horská kola.

Počítač SC-EM800 komunikuje bezdrátově s aplikací Shimano E-Tube Project přes Bluetooth, což jezdcům umožňuje měnit charakteristiky pohonné jednotky za chodu. 

Baterie

Mezi možností výběru baterií patří nové baterie Shimano, které byly oznámené  v květnu 2020, dva typy 630Wh baterií, na spodní rámovou trubku BT-E8016 a vnitřní BT-E8036 baterie, nebo menší, ale rychlejší nabíjející se interní baterie 504Wh, BT-E8035-L. Stejně jako jejich předchůdci, i všechny baterie Shimano STePS mají extrémně dlouhou životnost s až 1 000 cyklů plného nabití, než klesnou na 60% své původní kapacity, což je v mnoha případech delší časový úsek než průměrná doba vlastnictví kola.

Software EP8

Vylepšený software EP8 je druhou polovinou vzorce Shimano pro přirozenější pocit e-mtb kola. 

BOOST mód nyní dosahuje maxima 85Nm kroutícího momentu, dosaženého nízkým vstupním kroutícím momentem jezdce.

Režim TRAIL také dosáhne maxima na 85Nm, ale zároveň lépe reaguje na vstupy výkonu jezdce tím, že buď šetří baterii při nízkých vstupních momentech, nebo rychle zvyšuje dodávku energie, aby poskytoval maximální výkon 85Nm při vstupním kroutícím momentu přibližně 60Nm. Tato funkce je prováděna mnohem dříve než u jeho předchůdce. Jedná se o inteligentnější algoritmus asistenčního poměru, díky kterému je režim TRAIL tak univerzální, že na přepínání režimů lze z větší části zapomenout.

Režim ECO vrcholí na 30 Nm a je dosahován podobně citlivým způsobem. Kromě zvýšeného dojezdu lze samozřejmě pro jezdce použít režim ECO, aby si zacvičili, kdykoli chtějí.

Aplikace E-Tube Project

Dodává jezdcům větší kontrolu nad tím, jak a kde jezdí. Režimy BOOST, TRAIL a ECO lze přizpůsobit celkem 10 různými úrovněmi, kroutící moment lze nastavit kdekoli mezi 20 - 85 Nm, k dispozici je pět úrovní asistence při startu a lze je nastavit pod různé profily jezdce pro různé typy jízd (např. vysoce výkonná / extrémní jízda, příležitostná vytrvalostní jízda atd.). Všechny tyto informace lze uložit jako předvolby do profilů jezdců, například dopravní režim šetřící baterii a vysoce výkonný technický režim pro singltreky. Jezdci mohou snadno přepínat mezi těmito režimy pomocí displeje počítače.

Shimano STePS E8000

Sada Shimano STePS E8000 vám nabízí intuitivní trailovou podporu, ale s pocitem jízdy na horském kole.

Výkonný SHIMANO STePS motor je dostatečně silný na to, aby se vypořádal s nejstrmějšími trasami, a přesto je dostatečně intuitivní, aby vám poskytl správné množství podpory při každém šlápnutí do pedálů. Je speciálně navržen pro poskytnutí přirozeného pocitu z jízdy na MTB kole.

Pohonná jednotka

Lehké, ale pevné kliky s převodníky pro přímý přenos síly. Obě kliky a zbytek pohonné jednotky jsou vybudovány na osvědčené Shimano technologii. To zajišťuje spolehlivost a důvěru od prvního do posledního šlápnutí do pedálů.

Navrženo v souladu se SHIMANO Hollowtech II středovým složením pro vyšší pevnost a přímý přenos energie.

 • Specifická Deore XT klika pro E-MTB.
 • Vysoká účinnost s maximálním výkonem 70 Nm (250 W).
 • Úzký Q-faktor 177 mm (stejný Q-faktor jako u současného XT) zajišťuje efektivní záběr pedálů.
 • Stabilní a plynulá přípomoc řízená kadencí. Pocit klasického šlapání (ať už s aktivovanou přípomocí nebo ne).

Elektrická přípomoc

 • Přehazovací jednotka Firebolt s intuitivním ovládáním je ergonomicky navržena pro MTB. Poskytuje dokonalý komfort a přesnost řazení při překonávání terénu.
 • E-MTB přehazovací jednotka (SW-E8000-L) je ergonomicky navržená pro splnění specifických požadavků MTB jízdy jako jízdy úzkým a nerovným terénem.
 • Přesné a hladké přeřazování mezi jednotlivými režimy bez ohledu na povětrnostní či terénní podmínky.
 • Přepínání mezi režimy Boost, Trail, Eco a Walk jednoduše v okamžiku během jízdy.
 • Páčky přehazovačky a přehazování ve stejném designu jako u XT Di2.

Informace v kostce

Motor

 • Hmotnost motoru je pouhých 2,88kg.
 • Výkon 70 Nm (250 W).
 • Konstrukce pohonné jednotky vám zajistí pohodlnou a přirozenou jízdu.
 • Tichý a plynulý chod.
 • Odolnost vůči vodě, blátu a dalším nečistotám.

Režimy podpory

 • Boost – Maximální navýšení vlastní síly o 300%.
 • Trail  – Maximální navýšení vlastní síly o 110%.
 • Eco – Maximální navýšení vlastní síly o 60%.
 • Walk – asistuje, když je potřeba sesednout z kola a jít vedle něj.
 • Charakteristiku těchto režimů podpory lze nastavit pomocí aplikace E-Tube Ride.

Baterie

 • Kapacita baterie: 504 Wh.
 • Li-Ion baterie.
 • Umístění: Na rámové trubce, nebo integrovaná v rámové trubce.
 • Rychlé nabíjení – 80 % za 2,5 hodiny; z 0 na 100 % za 5 hodin (pouze s nabíječkou ECE60001).

Ovládání a displej

 • Ovládání přípomoci elektromotoru je umístěno na levé straně řidítek. Tlačítka jsou provedena minimalisticky, přesto se snadno ovládají, a to i v rukavicích.
 • Displej je taktéž minimalističtější než u městských verzí pohonu. A to z toho důvodu, aby nikde nepřekážel při akční jízdě terénem. I přes menší rozměr displeje z něj získáte všechny potřebné údaje (čas, asistenční režim, úroveň nabití baterie, rychlost, indikátor zařazené rychlosti (pouze Di2), vzdálenost, celkový počet najetých kilometrů, čas jízdy, odhadovaný dojezd, kadence, chybové zprávy).
 • LCD displej ukazuje informaci o kapacitě baterie na základě převodu, který je zařazen a na použité přípomoci. Tato funkce pomáhá jednoduše zjistit zbývající úroveň baterie.
 • Bezdrátové připojení k aplikaci E-Tube Ride ve vašem smartphonu.

ZDE najdete elektrokola s pohonem Shimano STePS e8000.

Shimano STePS E7000

Technologie nejvyšší řady pohonu se stává více cenově dostupná se sadou Shimano STePS E7000 představující nové ovládací tlačítka, pohonnou jednotku, displej a možnost nastavení přes smartphone.

Zatímco je nejvyšší e-MTB sada E8000 navržena pro agresivní jízdu na drsných a náročných trasách s extrémními výstupy, nová řada E7000 byla vyvinuta pro více rekreační horskou cyklistiku s vyváženou podporou a snadno ovladatelnými funkcemi.

Technologie pohonné jednotky

Podpora jízdy vychází ze silné a responzivní jednotky pohonu 60Nm, která vám pomůže tam, kde budete nejvíce potřebovat. Přichází také s možností přizpůsobení jízdního výkonu v závislosti, zda hledáte optimální zrychlení, optimální výdrž baterie, nebo něco mezi tím. Jednoduše zvolte možnost nastavení Explorer, Dynamic nebo Customize v mobilní aplikaci E-Tube Ride a funkce pohonné jednotky se automaticky změní.

Kromě toho je pohonná jednotka E7000 vybavena funkcemi jednotky E8000. Dodává až o 500-wattů maximálního výkonu (nominální výkon: 250W), který vám pomůže až do 25 km/h, vše s dynamickou odezvou v závislosti na asistenci, kterou potřebujete. Nejdůležitější u pohonné jednotky je citlivá a intuitivní podpora jízdy, která je zcela v souladu s vaším stylem šlapání.

Režimy podpory

Jednotka pohonu může pracovat v jednom ze tří režimů podpory, aby nabídla rozdílné úrovně asistence pro různé jízdní podmínky. Vyberte režim ECO pro nejmenší přípomoc a nízkou spotřebu baterie, vyberte režim TRAIL pro nejlepší poměr mezi přípomoci pohonu a spotřebou baterie, nebo vyberte režim BOOST pro silnou podporu pohonu, rychlou akceleraci a rychlou reakci asistence až do maxima 25 km/h. 

Při jízdě nad rychlost limitu přípomoci, nebo vypnuté přípomoci, díky Shimano volnoběžce je šlapání stále plynulé a pohodlné, bez odporu neaktivní pohonné jednotky.

Přirozený pocit z jízdy

Vyspělá elektronická technologie není pouze důkazem pohonné jednotky, ale pohonu jako takového. Stejně jako u většího bratra E8000, komponenty Shimano STePS E7000 e-MTB lze propojit s komponenty Di2 pro kompletní elektronický systém Shimano system a přirozený pocit z jízdy.

Tam, kde některé e-MTB pohonné jednotky nutí jezdce mít nohy v širším posedu, než u klasického MTB kola, elektrokolo se systémem Shimano STePS nabízí přirozenou a účinnou pozici díky úzké pohonné jednotce a typickou MTB vzdáleností mezi klikami (Q-factor).

Informace v kostce

Motor

 • Hmotnost motoru je pouhých 2,8kg
 • Konstrukce pohonné jednotky vám zajistí pohodlnou a přirozenou jízdu.
 • Tichý a plynulý chod.
 • Odolnost vůči vodě, blátu a dalším nečistotám.

Režimy podpory

 • Boost – Maximální navýšení vlastní síly o 250%.
 • Trail  – Maximální navýšení vlastní síly o 110%.
 • Eco – Maximální navýšení vlastní síly o 60%.
 • Walk – asistuje, když je potřeba sesednout z kola a jít vedle něj.
 • Charakteristiku těchto režimů podpory lze nastavit pomocí aplikace E-Tube Ride.

Baterie

 • Kapacity baterie: 418 Wh nebo 504 Wh.
 • Umístění: Na rámové trubce, nebo integrovaná v rámové trubce.

Ovládání a displej

 • Ovládání přípomoci elektromotoru je umístěno na levé straně řidítek. Tlačítka jsou provedena minimalisticky, přesto se snadno ovládají, a to i v rukavicích.
 • Displej je taktéž minimalističtější než u městských verzí pohonu. A to z toho důvodu, aby nikde nepřekážel při akční jízdě terénem. I přes menší rozměr displeje z něj získáte všechny potřebné údaje (čas, asistenční režim, úroveň nabití baterie, rychlost, indikátor zařazené rychlosti (pouze Di2), vzdálenost, celkový počet najetých kilometrů, čas jízdy, odhadovaný dojezd, kadence, chybové zprávy)
 • Praktickou funkcí pro horské jezdce je design levého spínače, který umožňuje elegantní kombinaci s ovládáním sedlovky. 
 • Bezdrátové připojení k aplikaci E-Tube Ride ve vašem smartphonu.

ZDE najdete elektrokola s pohonem Shimano STePS e7000.

Shimano STePS E6100

Nová generace Shimano STePS komponentů určená pro městské i trekkingové jezdce.

Zlepšená ergonomie a účinnost pohonné jednotky, rozšířené připojení cyklopočítače a vnitřní náboj určený pro elektrokola – všechny tyto funkce najdete jako součást Shimano STePS E6100.

Technologie pohonné jednotky

Kolo je poháněno 418Wh nebo 504Wh baterií. Přepracovaný středový pohon Shimano STePS E6100 (DU-E6100) přidá přípomoc šlapání až 500W (nominální výkon: 250W) s podporou do 25 km/h, a to vše v dynamickém chodu v závislosti na šlapání. Pokud jste používali asistenci předešlého pohonu, zaznamenali jste postupný náběh výkonu přípomoci, a proto je zde lehčí a kompaktnější Shimano 2,8 kg pohonná jednotka, která je lehčí o 210 g oproti předchozí verzi E-6000, což je už velký rozdíl. Došlo tak ke zlepšení přirozeného pocitu jízdy na kole.

Design a tvar pohonné jednotky odráží kompaktnost a lehkost pohonné jednotky SHIMANO STEPS MTB (E8000) se stejnou montážní polohou uchycovacích šroubů pro zvýšenou tuhost a lepší přenos síly, stejný kompaktní Q-faktor slouží pro efektivnější přenos síly, lepší manipulaci s elektrokolem a lepší ergonomii pro jezdce. Podobná vnitřní struktura redukuje tah, který je kombinován s novými funkcemi režimu podpory, dávající pohonu E6100 zvýšení v účinnosti motoru o 20 %. Tato účinnost znamená, že tento nový pohon E6100 nabízí zvýšení o 20 % v rozsahu Shimano STePS baterie a dojezdové vzdálenosti.

Dostupné jsou dvě verze pohonné jednotky – jedna v trekingové variantě a druhá v městské variantě s plně uzavřeným krytem řetězu.

Režimy podpory

Tři hlavní režimy podpory byly vytvořeny pro poskytnutí odlišných úrovní asistence tak, aby vyhovovaly různým jízdním podmínkám. ECO režim je určen pouze pro nejlehčí podporu a sníženou spotřebu baterie, NORMAL režim zajišťuje nejlepší rovnováhu mezi podporou a spotřebou baterie, a HIGH režim je určen pro výkonnou podporu, rychlou akceleraci a citlivou podporu až do rychlosti 25 km/h. 

Oba tyto režimy, ačkoliv mají intuitivní a silnou reakci, využívají snímač kroutivého momentu k posouzení vašeho šlapání do pedálů. Systém Shimano STePS tak vytváří pocit plynulé, pohodlné, dynamické a výkonné jízdy na kole. A i když je baterie a podpora vypnutá, díky Shimano technologii nízkého tahu klik je šlapání pedály stále plynulé a komfortní, bez přidaného odporu z neaktivní pohonné jednotky.

Informace v kostce

Motor

 • Extrémně nízká hmotnost – pouze 2,88 kg.
 • Hladký chod přípomoci.
 • Oproti E6000 je pohonná jednotka E6100 o 20% úspornější.

Režimy podpory

 • High – Maximální navýšení vlastní síly o 200%.
 • Normal  – Maximální navýšení vlastní síly o 125%.
 • Eco – Maximální navýšení vlastní síly o 60%.
 • Walk – asistuje, když je potřeba sesednout z kola a jít vedle něj.
 • Parametry těchto režimů mohou být upraveny za použití SHIMANO E-TUBE softwaru, který vám dá pohodlnou a přirozenou úroveň přípomoci nebo sportovnější úroveň pro více dynamickou podporu a vyšší kroutící moment.

Baterie

 • 418Wh nebo 504Wh umístěna na dolní rámové trubce.

Displej

 • Velký a snadno čitelný displej, který obsahuje rychlost, vzdálenost, dobu jízdy, hodiny, rychlostní stupeň, odhadovaný dojezd, indikaci baterie atd.
 • Možnost připojení externích zařízení Sigma nebo Garmin.
 • Bezdrátové připojení k aplikaci E-Tube Ride ve vašem smartphonu.

ZDE najdete elektrokola s pohonem Shimano STePS e6100.

Shimano STePS e5000

Existuje mnoho důvodů, proč jezdit na elektrokole – však se zeptejte Holanďanů, Dánů a Němců, kteří elektrokola využívají ve velkém. Pro některé lidi bývají největší obavou vysoké pořizovací náklady ve srovnání s koupí normálního kola. Nyní Shimano učinilo krok, který ulehčí toto nakupovací rozhodování, a přišlo na trh s dostupným a nejlehčím setem komponentů na elektrokola.

K již existujícím dvěma e-MTB sadám (E8000 a E7000) a trekingové sadě (E6100) nyní Shimano představilo Shimano STePS E5000 sadu navrženou pro komfortní jízdu ve městě.

Nová pohonná jednotka E5000 (DU-E5000) nebyla navržena tak, aby umožňovala rychlou akceleraci a jízdu v terénu jako e-MTB řady. Namísto toho byla vytvořena jako základní úroveň elektrokol.

Stejně jako je E5000 jednou z nejtišších pohonných jednotek na trhu, je také jednou z nejlehčích (pouze 2,5 kg, což je o 380 g méně, než u ostatních Shimano STePS pohonných jednotek) a nejmenších jednotek, která je vhodně umístěna za ramenem kliky.

Přípomoc pohonné jednotky je nabízena v režimech ECO, NORMAL a HIGH. Všechny tyto režimy nabízí přirozený pocit jízdy, který citlivě reaguje na pokyny jezdce. Jako u všech systémů SHIMANO STEPS mohou jezdci získat více akcelerace pokaždé, kdy jimi vyvinutý tlak na pedály sdělí systému, že chtějí zrychlit. Tento styl napodobuje běžnou jízdu na kole a pomáhá šetřit kapacitu baterie, protože podpora baterie není poskytována ve chvílích, kdy ji jezdci nepotřebují a “nežádají oni”.

Informace v kostce

Motor

 • Kroutící moment motoru je 40Nm.
 • Motor váží pouhých 2,5 kg, což je o 380 g méně, než u ostatních Shimano STePS pohonných jednotek.
 • Chod motoru je velmi tichý a plynulý, zajišťuje pocit přirozené jízdy.
 • 3 stupně elektrické připomoci s až 200% podporou (na maximální podporu).

Režimy podpory

 • High – Maximální navýšení vlastní síly o 200%.
 • Normal  – Maximální navýšení vlastní síly o 100%.
 • Eco – Maximální navýšení vlastní síly o 40%.
 • Walk – asistuje, když je potřeba sesednout z kola a jít vedle něj.

Baterie

 • Dostupné kapacity baterie: 418Wh nebo 504Wh.
 • Možnosti uchycení baterie: nosičová nebo rámová.

Displej

 • Velký a snadno čitelný displej, který obsahuje rychlost, vzdálenost, dobu jízdy, hodiny, rychlostní stupeň, odhadovaný dojezd, indikaci baterie atd.
 • Možnost připojení externích zařízení Sigma nebo Garmin.
 • Pro opravdu jednoduché nastavení mohou jezdci použít pouze propojku EW-EN100. Mohou tedy odstranit cyklopočítač a přepínač režimů a mít tak kolo méně “náchylné” ke krádeži.
 • Bezdrátové připojení k aplikaci E-Tube Ride ve vašem smartphonu.

ZDE najdete elektrokola s pohonem Shimano STePS e5000.

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.