POZOR OD PÁTKU 21.6 DO ÚTERY 25.6 JE ZAVŘENÁ PRODEJNA V JILEMNICI A NEBUDE PROBÍHAT EXPEDICE OBJEDNÁVEK.
OBJEDNÁVKY BUDOU ZPRACOVÁNY DO ČTVRTKA 20.6 DO 12H A POTÉ AŽ VE STŘEDU 26.6
Obchod

JBC 4X Revelations 2017

Tak a je to za mnou. Moje první 4x závody a hned světového formátu. Na tuhle akci jsem se těšila už od zimy. Díky Kolo-parku, který mi zařídil licenci jsem se jí mohla zúčastnit jako riderka a ne jen jako divák.
Ve čtvrtek odpoledne jsem dovalila do Jablonce, neváhala ani chvíli a začala jezdit. Teda... hned po tom co jsem zjistila, jak nastoupit na pomu, ukázalo se, že to není sranda a ještě teď z toho mam modřiny na stehnech. První jízda dolů mi zase naznačila, že sjezdový kolo na této trati trochu ztěžuje situaci, ale nejsem máslo a nebudu se vymlouvat na nevhodnej bike, protože když tam ten skill není, kolo za 100k to stejně nezachrání. :-D

Naivně jsem si myslela, že jako sjezdařka budu mít výhodu v lesní pasáži... chyba. V lesní pasáži jsme ve čtvrtek hledali stopu asi polovinu času z celýho ježdění a nějak nemohli přijít na to, jak se vyhnout kluzkejm kořenům a zároveň nepřistát v jezírku. Zbytek trati byl perfektní, hravej a svižnej. Resty jsme odložili na další den a šli se trochu kultivovaně pobavit na zahajovací ceremoniál.

Pátek už byl náročnější, začala jsem být nervózní z blížící se kvalifikace. Snažila jsem se najezdit alespoň něco s myšlenkou, že lesní pasáž bude improvizace. K večeru odstartovala kvalda. Jako vždycky sem měla dost času a na start nespěchala, abych tam nahoře při tom čekání na start nechytla paniku a beznaděj. Takže po tom co jsem vyjela nahoru jsem si akorát tak stihla nasadit brýle a jako absolutně první rider odstartovala celou kvalifikaci.

Start jsem trochu zaspala, nevadí, před lesem už jsem byla v tom správnym hecu a jelo se mi blaze. Teda až do osudný rockgarden na kterou sem se asi těšila až moc. Přední kolo se mi seklo mezi dva kameny a já letěla šipku o pár metrů dál do hojný kamenný zahrádky. Než jsem se stihla rozkoukat a zmapovat situaci, už u mě byla posila z týmu. Adrenalin pracoval na 100% a tak jsem jela dál, trochu vyklepaná a až do cíle, kde jsem zjistila, že jsem si zabila zápěstí. Tím pro mě bohužel závod skončil, protože jako jediná žena co hodila při kvaldě rybku jsem měla nejhorší čas a musela z kola ven. I kdyby tomu tak nebylo, kvůli zranění bych tento víkend řídítka v ruce stejně neudržela. Od té chvíle se ze mě stal divák a akci sem si u přesto skvěle užila.
Rozhodne zkusím za rok svůj rest napravit a na kole setrvat až do soboty.

Jestli ruka dovolí, za dva týdny se vidíme ve Špindlu

 

 

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.