POZOR OD PÁTKU 21.6 DO ÚTERY 25.6 JE ZAVŘENÁ PRODEJNA V JILEMNICI A NEBUDE PROBÍHAT EXPEDICE OBJEDNÁVEK.
OBJEDNÁVKY BUDOU ZPRACOVÁNY DO ČTVRTKA 20.6 DO 12H A POTÉ AŽ VE STŘEDU 26.6
Obchod

Kouřimská 50 – 7. 5. 2016

Mezi další jarní klasiky se začíná také řadit závod Kouřimská 50, která se již druhým rokem řadí do seriálu UAC. Tento závod je stále více populární a počet zúčastněných tak dosáhl rekordního počtu přes 200 závodníků. A proto tam také nemohl chybět ani náš závodník Tomáš Dudek.

Závod probíhal na dvou okruzích po 50 km ve zvlněném terénu, který hodně ovlivnil silný vítr. Do první poloviny prvního okruhu bylo tempo pelotonu velmi volné a všichni hlavní favorité šetřili síly. Poté peloton najel do největšího kopce na trati a začalo se postupně závodit, čímž docházelo k první selekci závodníků.

Tomáš se stále držel v popředí a hlídal situaci na čele pelotonu, ze kterého občas odjelo pár závodníků, ale vždy se vše sjelo a tak stále celkem početný peloton najížděl do druhého kola pohromadě. Tempo bylo znova poklidné a toho využili tři závodníci, kteří se vydali do úniku. Po pár kilometrech, kdy silný vítr foukal z levého boku se však zrodil rozhodující únik celého závodu, který vyprovokoval právě Tomáš a utvořila se tak skupina 5 závodníků, která se odpoutala a začala navyšovat na silném bočním větru svůj náskok.

Po pár kilometrech také dojeli tři jezdce jedoucí již v úniku a vytvořila se osmičlenná skupina. Početná skupina velmi dobře spolupracovala téměř do závěrečných kilometrů, kde se začalo znova závodit a nastupovat.

Zejména Tomáš několika nástupy zkoušel poodjet, jelikož jsi byl vědom rovinatého cíle na kostkách, kde neměl příliš šancí na dobrý výsledek. Bohužel však neměl již dostatek sil ostatní závodníky setřást a nakonec cílem projela celá skupina pohromadě.

I přesto, že byl Tomáš zklamaný, my mu děkujeme za 6. místo celkově a 4. místo ve své kategorii. 

 

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.