Obchod

Mamut tour – 14. 5. 2016

V sobotu 14. 5. 2016 se konal první díl maratónské série 53x11 Mamut tour se startem v Přerově.

Tomáš si tentokrát vybral střední trasu na 136 kilometrů, kde očekával v lepší výsledek než na nejdelší trati. Start byl naplánován v 8:30 z Přerovského výstaviště pro nejdelší a střední trasu zároveň, a tak se na startu sešla celkem slušná konkurence. Počasí v úvodních kilometrech nebylo příliš příznivé – dešťové přeháňky, chladno a větrno a tak nebyl příliš velký zájem závodit. Přesto ihned v úvodu se zrodil rozhodující únik dne, kdy zhruba dva kilometry po startu odjela skupina, která kvůli neaktivitě pelotonu dotáhla své tažení až do cíle.

Téměř celá trasa se jela v poklidném tempu a jediné, kde se peloton trochu roztrhal bylo přes kopce Hadovna a Grapy, kde zůstalo na čele již prořídlé pole. Ovšem po stoupání se znova zvolnilo a téměř všichni odpadlí jezdci se zpátky dotáhli. Následovalo dělení tras zhruba 25 kilometrů před cílem a Tomáš byl velmi překvapen, že peloton na střední trasu byl početnější než na trasu dlouhou - okolo 50 jezdců.  V tomto okamžiku začal tušit, že letošní Mamut tour nedopadne zcela podle jeho představ. Přesto následovalo ještě menší stoupání před cílem, kde se peloton alespoň z části roztrhal a na silném větru se jednotlivci pokoušeli o nějaký únik. I Tom to párkrát zkusil, ale žádný únik nebyl úspěšný.

Do cíle nakonec dorazila hlavní skupina favoritů, ve kterém byl i on. Skupina nakonec dorazila o 5 minut déle než vítěz toho dne a Tomáš skončil na 16. místě celkově a 8. ve své kategorii.

Na závěr bychom chtěli také poděkovat za podporu Kristýně Vlasákové a Františku Paďourovi za podporu při tomto závodě bez, kterého by Tomáš závod nemohl uskutečnit. 

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.