POZOR OD PÁTKU 21.6 DO ÚTERY 25.6 JE ZAVŘENÁ PRODEJNA V JILEMNICI A NEBUDE PROBÍHAT EXPEDICE OBJEDNÁVEK.
OBJEDNÁVKY BUDOU ZPRACOVÁNY DO ČTVRTKA 20.6 DO 12H A POTÉ AŽ VE STŘEDU 26.6
Obchod

Jak je to v roce 2021 s koly

Už se k vám asi doneslo, že letos je to s koly, a nejen s nimi, složitější, než kdy dříve.

Přinášíme vám na to také náš pohled a doporučení.

V důsledku mnoha událostí - pandemie koronaviru a s ním spojený vyšší zájem o kola, nedostatek komponentů a pod., došlo k tomu, že chybí kola. Nejen nám v Kolo-park.cz, ale všem. Proto je vybírání nových kol mnohem složitější, než jste byli zvyklí z minulých sezón. Už nejde jen zapíchnout prst do katalogu a vybrat si, musíte zkrátka vybírat z toho, co je k dispozici. 

Co se týče letošní sezóny, tak očekáváme ještě dodávky kol Rock Machine a Kellys. Konkrétní termíny nám bohužel nikdo sdělit nedokáže, kola budou v omezených počtech chodit v průběhu celé sezóny.

Výhledy do dalších let nejsou také moc růžové. Už nyní máme k dispozici orientační ceníky pro modely kol 2022, a čeká nás zdražování o přibližně 10%. Růst cen je způsoben zdražením dopravy z východních zemí a dalšími aspekty. Navíc už nyní víme, že i pro příští rok budou dodávky kol omezené.

Proto doporučujeme, pokud váháte nad koupí kola, kupte si jej nyní. A to i přes to, že jej budete muset koupit za plnou cenu, která bude ale ve výsledku třeba nižší, než za stejně vybavený model příští rok.

Víme, že vám v tomto článku nepřinášíme ty neoptimističtější zprávy, i pro nás je tato situace složitá. Ale nic není tak zlé, jak vypadá a víme, že i s tímto se s vaší pomocí popereme :-)

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.