Obchod

Fotogalerie

Novinky Rock Machine 2020

V polovině června jsme byli pozváni na prezentaci modelů Rock Machine 2020. Musíme říci, že je konečně znát nějaký posun, a to především v oblasti elektrokol. Myslíme, že vás ale nezklamou ani kola normální. Pojďme na přehled novinek:

1. Integrace baterií do elektrokol Rock Machine. Konečně se povedlo zúžit rám a celkový dojem je velmi kompaktní. Baterii je možné vyjmout snadným způsobem a je chráněna odolným plastovým krytem.

Integrovanou baterii zatím najdete na elektro modelech Blizzard a Blizz.

2. SUV elektrokola. 29" elektrokolo s užšími plášti a plnou výbavou – blatníky, nosič, stojánek a osvětlení, z čehož to zadní je integrované. Ideální stroj pro dlouhé vyjížďky po cyklostezkách.

3. Stylové pláště WTB s hnědým bokem na většině modelů. A nové, střízlivější, barevné kombinace. Trendem pro rok 2020 bude khaki se zářivě oranžovou barvou.

4. Více 29" kola a méně 27,5". I junioři dostanou svá malá 27,5" a 29" kola.

5. Gravel kola. I toto je trend mezi cyklisty. Rozbité silnice silničním modelům a jezdcům na nich moc neprospívají, i proto je v nabídce už nenajdete. Nyní jsou in gravel kola. A je to dobře, měli jsme možnost otestovat karbonový model a jsme nadšeni. Kolo je lehké a velmi pohodlné, a to jak díky super geometrii, tak i širokým plášťům WTB.

6. Ať se vám to líbí, nebo ne, elektrocyklistika je současný trend. I v Rock Machine to vědí, a kromě pohonů Shimano nabízí i středový motor SportDrive. Oba pohony mají svou diagnostiku, se kterou lze dělat divy, a to jak s dojezdem, tak i se sílou reakce. O tom ale jindy.

Celkově na nás kolekce 2020 opravdu zapůsobila. Velmi se nám líbí myšlenka tvorby kvalitních a především pohodlných kol pro normální lidi. Nehledí se na gramy, ale na bezvadně zpracovaný rám a pohodlnou geometrii, kterou sice znáte i letošních modelů, ale která se úspěšně rozšiřuje i na další kola. Za nás palec nahoru a už nyní se těšíme na další sezonu.

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.