Obchod

Fotogalerie

Rock Machine 2021

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme byli v polovině prázdnin pozváni na prezentaci novinek Rock Machine 2021. No a stejně tak, jako každý rok, jsme odjížděli plni pozitivních dojmů, které vám v tomto článku předáme.

Poměr kol a elektrokol v kolekci Rock Machine 2021 je už téměř vyrovnaný, jen o málo stále převažují kola klasická. Odpůrci elektrifikace se ale nemusí děsit, v kopřivnické firmě přikládají při vývoji a vymýšlení novinek stejnou váhu oběma segmentům. A velice oblíbená kategorie trail a enduro kol je stále velmi široká.

Pojďme se nejdříve podívat na novinky v elektrokolech Rock Machine 2021:

První ze tří zásadních novinek pro příští rok je osazení motoru Bosch na některé modely elektrokol. Na 80% modelů najdete model Performance CX 3. generace, na zbytku pak Active Line Plus.

Druhou, zatím vlastně tajnou, zprávou je nový motor Shimano. O tom vám toho zatím moc říci nemůžeme, snad jen to, že je se na co těšit.

A tou třetí novinkou je zcela nová geometrie některých MTB e-kol. Troufáme si říci, že se jedná o průlom v univerzálních MTB elektrokolech. Tato horská kola totiž nebudou mít horní rámovou trubku – a to z důvodu snadného nastupování na elektrokolo. Současně u nich zůstane zachována snadná ovladatelnost a komfort. Tato elektrokola budou vhodná pro ženy i muže jakéhokoliv věku. Přiznáváme, že si na takový koncept budeme muset zvyknout, ale smysl to opravdu dává, věříme, že si tato elektrokola svou skupinu najdou.

Pak už tu máme takové drobnější, ale nikoliv nepodstatné, změny.

U elektrokol s motory Shimano STePS e5000 budou v příštím roce nové, větší, přehlednější a snáze ovladatelnější displeje.

Pozadu nezůstává ani pohon SportDrive,  jenž je vyvíjen přímo tvůrci kol Rock Machine. Na některých modelech elektrokol se objeví jejich motor Sport Drive 4. generace s plně integrovanou baterií a větším a čitelnějším displejem.

U celoodpružených elektrokol se můžete těšit na tak zvanou verzi mullet – v předu byznys vzadu párty = přední 29“ a zadní 27,5“ kola. Tato elektrokola budou mít 630Wh baterie a nově zapínání baterie z vrchní části horní rámové trubky.

V kolekci se objeví i fat elektrokola, která jsou primárně určena pro finský trh. U nás to asi málokdo ocení, podívaná je to ale každopádně zajímavá.

Elektrické trailové modely Blizz se dočkaly přepracování geometrie na hravější s nižším slopingem a teleskopickou sedlovkou s vysokým zdvihem.

Dalším novým modelem je elektrický Gravellride. Na kterém kromě motoru najdete i nové otvory pro připevnění unikátních brašen, o kterých se zmíníme později.

Když shrneme ty největší novinky pro kolekci elektrokol Rock Machine 2021, tak to jsou:

  • 3 systémy elektropohonů
  • 4 modely na DVO odpružení
  • 14 modelů s 4-pístkovými brzdami a metalickými destičkami již v základu
  • 14 nových modelů s integrovanou baterií

Nyní už se pojďme podívat na novinky v kolekci klasických kol Rock Machine 2021:

V sekci běžných kol už bude 99% modelů osazeno sadou Shimano a objeví se tu více modelů s DVO odpružením.

Enduro celoodpružená kola se změní na mullet, tzn. Vpředu 29“ kola vzadu 27,5“.

Trailová řada TRL bude mít 29“ kola a zdvih odpružení 130/140 mm.

XCM řada pak bude mít zdvih 120 mm.

Takové malé revoluce se dočkala oblíbená řada hravých modelů Blizz CRB. Přibude u nich příprava na rámu, která se dá použít buď na montáž vodítka řetězu či přesmykače. Jeden model pro velkou poptávku bude v nabídce s dvoupřevodníkem přímo od výrobce.

Nový model Blizz TRL bude mít novou geometrii – nižší sloping a současně teleskopická sedlovka s vyšším zdvihem. I na tomto hliníkovém hardtailu určeném primárně pro trailové užití bude odpružení od DVO a to v ceně 39 990,- !

V kolekci zůstane zachován i model Blizz, který se ale proměnil z modelu Storm. Budou to zkrátka cenově dostupnější kola se zajímavou a hravou geometrií nejen na traily.

I dámy, které preferují vyloženě dámská kola, se dočkají změn – rozšíří se nabídka 29“ kol a přibudou i zajímavé barvy.

Celkově, co se týče barev, tak se objeví nové barevné kombinace a varianty, mrkněte na fotky, jistě si nové barvy zalíbíte.

I u juniorských kol je pár novinek – přibude jeden lehký model Thunder s 29“ koly a ráfkovými brzdami. A pak také model Blizz 27 se vzduchovou vidlicí.

Když si tedy shrneme novinky v klasických kolech Rock Machine 2021, tak to jsou:

  • 7 modelů s DVO odpružením
  • 10 specificky dámských modelů
  • 99% kol s osazením Shimano
  • 12 modelů se 4-pístkovými brzdami a metalickými destičkami již v základu

A posledním nezanedbatelným segmentem jsou doplňky Rock Machine, které si jistě zaslouží vaší pozornost:

Jak už jsme zmiňovali výše, v kolekci doplňků se objeví brašny s přímým uchycením na rám pomocí šroubků.

V segmentu doplňků pro cestování najdete nové nosiče a brašny s Atranvelo zaklapávacím systémem, díky kterému je sundání i nandání brašny snadné a rychlé.

V doplňcích pak najdete nové ergonomické gripy s rohy.

A i v segmentu oblečení najdete novinky – konečně nové krátkoprsté rukavice. A třeba také volné kraťasy, které se dají skvěle kombinovat s vnitřními elastickými kraťasy s laclem, které jsou vybaveny kapsičkami - společně tvoří velmi pohodlnou a univerzální kombinaci.

 

Věříme, že i vás novinky Rock Machine 2021 zaujaly a už se těšíte na příští sezónu. Sledujte nás e-shop, kde vám dáme včas vědět o novém systému Shimano a také vám včas představíme nové modely včetně cen i specifikací.

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.