Obchod

Fotogalerie

Rock Machine 2023

Předvedení novinek českého výrobce Rock Machine pro rok 2023 a další roky letos proběhlo v krásném resortu kousek od Prahy. Přivítal nás personál BFI i distributora Cyklomaxu v dobré náladě a také výborné pohoštění. Hlavně jsme ale přijeli za produkty, pojďte se tedy podívat, co si pro nás připravili.

Na první pohled se akce mohla zdát jako takové malé zklamání, tedy co se produktů týče, modelových novinek se z většiny ani pro další rok nedočkáme. Nicméně v Rock Machine usilovně pracují na modelech pro další roky, a tam jsme určitě zklamaní nebyli.

Pro sezónu 2023 nás ale přeci jen drobné změny a novinky mezi koly a elektrokoly čekají, hlavně tedy ty designové. I Rock Machine upouští od zářivých a sytých barev. Kolekce 2023 se nese v tlumených a moderních tónech khaki, okrové, bronzové, vínové, námořnické modré a dalších střídmých barvách. Za nás je to jedině dobře. Fluo barev už bylo dost!

Stále jsou v platnosti nelibě dlouhé dodací lhůty komponentů. Toto v Rock Machine předpovídali už před pár lety a proto prozíravě nakoupili alternativní komponenty ve stejné kvalitě jako je Shimano apod. A jak jsme se už v letošní sezóně mohli přesvědčit, tento riskantní krok se vyplatil. Komponenty Microshift nebo Zoom jsou pro kola v určité cenové hladině naprosto dostačující, fungují bez problémů a zatím na ně neevidujeme žádné stížnosti. Kromě této nesporné výhody nám je Rock Machine schopný dodávat ta nejprodávanější kola i elektrokola.

V Rock Machine vědí, že vám – koncovým zákazníkům, záleží na původu produktů. Nyní, víc, než kdy dříve, nám všem skutečně čím dál více záleží na tom, zda se komponenty vyrábí na východě, nebo v Evropě. Proto v Kopřivnici vyhledávají komponenty a díly, které jsou vyráběné právě v evropských státech. Proto na kolech můžete najít ráfky vyráběné v Rumunsku i v Česku, madla finské výroby, nebo sedla z Itálie. Za toto smýšlení u nás mají palec nahoru.

Výrobu rámů sem zatím převést neumí. Viděli jsme ale, co dokáží 3D tiskárny na Slovensku nebo v Holandsku, proto věříme, že i této ohromné změny se dočkáme.

A nyní jsme se volně přiblížili k představené novince, která je vážně pecka – nový celoodpružený model. Čeká nás zcela nový systém rámu, který tu s námi bude stejně dlouho, jako osvědčený a bezproblémový Blizzard. Právě tento model v elektro i standardní verzi jsme viděli 3D vytištěný a spadla nám brada. Bohužel nám spadla ještě níž, když jsme se dozvěděli, že je chystají nejdříve na sezónu 2025… To je ale zkrátka vývoj a alespoň se máme skutečně na co těšit.

K závěru bychom rádi zmínili i doplňky a oblečení Rock Machine, nad jejichž vývojem skutečně přemýšlí.

Najdete tu celou řadu brašen z nepromokavého materiálu, které lze volně kombinovat. Rámové brašny můžete připevnit jen šroubky, které jsou na rámu. Padnou tedy i na macaté rámy elektrokol. Nosičové lze jednoduše přicvaknout, nebo rychle odcvaknout. Samozřejmostí jsou pak také vychytávky, jako možnost ovládání dotykového displeje, nebo poutka pro blikačky.

I z oblečení jsme byli nadšeni, velkou část vyrábějí v kooperaci se značkou Silviny a opět je vše do detailu promyšlené. V kolekci najdete velice příjemné dresy, a to jak elastické, tak volné, které nerozeznáte od trika, ale zato vám v nich bude příjemněji než v klasickém tričku, volné kraťasy s vychytanými vnitřními, funkční bundy, nebo cyklistické rukavice ze super materiálu a koženou dlaňovou částí.

Jak vidíte, nebyla to nuda. Jen to jde nyní jinak, než jsme byli zvyklí. Navykli jsme si totiž, že každý rok nám značky představovali přehršel nových modelů, ve kterých než jsme se vyznali, přišli nové. Není tedy nakonec lepší chvíli zůstat u ověřených stálic, zmodernizovat barvy a užívat si funkčních a bezproblémových kol?

O tom to totiž v Rock Machine je – hlavně o zábavě a nezabývat se zbytečnostmi. O tom nás, jak už každoročně, přesvědčuje Jára Spěšný, který nejen, že je zábavný mluvčí, ale je také neuvěřitelně vynalézavý a myslí do detailů.

Pojďte si s námi a třeba i novým kolem Rock Machine užít nadcházející léto a nemyslet na zbytečnosti.

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.