Obchod

Tmel CaffeLatex Végétalex 1000ml

Kód: CKP5139 | Výrobce: Caffelatex
Cena s DPH459 Kč
Skladem u dodavatele

Tmel CaffeLatex Végétalex 1000ml

EXKLUZIVNÍ VLASTNOSTI:
 • Unikátní přísady na opravu defektů na rostlinné bázi
 • Extrémně odolný
 • Nízká váha podle doporučeného množství (viz aplikace iCaffelatex + 20%)
 • Kompatibilní s použitím bombiček CO2
 • Biologicky odbouratelný a zcela bez plastů
 • Vzhledem k nízké údržbě (ve většině případů vydrží celou sezónu jízdy) je ideální i pro elektrokola
 • Snadné čištění
 
Protože bychom se měli všichni snažit snížit náš dopad na životní prostředí, začala firma Effetto Mariposa pracovat na rostlinném tmelu, který by byl jak přírodní, tak velmi účinný - stejně jako Caffélatex - proti propíchnutí (defektu). Vývoj trval více než dva roky, ale nyní můžeme říci, že Végétalex předčil naše očekávání.
 
Opravá defektů na rostlinné bázi
Většina tmelů na pneumatiky používá k opravě defektů pomalu biologicky odbouratelné kapalné polymery (jako přírodní nebo syntetický latex); Végétalex místo toho obsahuje pouze částice a vlákna na rostlinné bázi - jemně mleté olivové pecky a celulózová vlákna - aby poskytl dokonalý efekt ucpání při propíchnutí. Tato směs, drží pohromadě xanthanovou gumou (vyrobenou z jednoduchých cukrů), rychle a trvale fixuje defekty od malých pórovitostí pneumatik až po větší defekty (do 5 mm).
 
Extrémně odolný
Trvanlivost byla jednou z priorit projektu „Végétalex“. Vzhledem k tomu, že se Végétalex nespoléhá na tuhnutí kapalného polymeru k opravě defektů, ale na sofistikované směsi různých tvarů a velikostí přírodních částic s xanthanovou gumou, má dlouhou „aktivní“ životnost uvnitř pneumatik.
Počínaje 3 měsíci v extrémních podmínkách (velmi porézní pneumatiky za horkého počasí a malé množství tmelu) bude Végétalex u většiny pneumatik udržovat opravy defektů po dobu delší než 6 měsíců. Díky tomu je také vhodný pro aplikace do duší.
 
Lehký
Végétalex byl jemně vyladěn, aby získal vysokou mobilitu, takže malé množství  stačí k rychlému vyplnění vnitřního prostoru pneumatiky. 
U Végétalex doporučujeme použít přibližně o 20% více, než je množství doporučené aplikací iCaffelatex pro Caffélatex. Například pro bezdušovou pneumatiku 29 × 2,10 (54-622) iCaffélatex doporučuje minimálně 70 ml (přibližně 2 1/2 oz.) Caffélatexu nebo 84 ml (cca 3 oz.)  Végétalexu.
 
Kompatibilní s použitím bombiček CO2
 
Biologicky odbouratelný a zcela bez plastů
Végétalex neobsahuje amoniak ani jiné agresivní chemikálie, není toxický ani žíravý. Végétalex neobsahuje makro ani mikro plasty, žádné gumové částice (pozor: recyklovaný kaučuk se rozkládá velmi pomalu!), Žádná aramidová vlákna (která zůstanou v prostředí po dlouhou dobu…): všechny složky Végétalexu jsou vysoce biologicky odbouratelné . Végétalex nespouští alergické reakce u lidí alergických na výrobky vyrobené z latexu z přírodního kaučuku. Může však obsahovat stopy ořechů.
 
Poznámka: Stejně jako u všech ostatních tmelů může dojít k oxidaci hliníkových ráfků (kvůli obsahu vody), pokud není kovový povrch ráfku eloxován/chráněn nebo zakryt bezdušovou páskou.
 
Nízká údržba
Možnost „zapomenout“ na těsnicí prostředek na pneumatiky je snem uživatelů bezdušových pneumatik.
Zejména ti z nás, kteří nejezdí příliš často, si kladou otázku, zda je těsnicí materiál v našich pneumatikách stále tekutý (nebo ne), což může zkazit potěšení z jízdy.
Říkáme, že Végétalex je ideální pro elektrokola, protože u elektrokola se často musíte zabývat údržbou; tmel s nízkou údržbou je jistě vítanou změnou. Díky více strukturovaným pneumatikám, jako jsou pneumatiky specifické pro e-kola, Végétalex snadno vydrží celou sezónu, takže můžete trávit méně času údržbou jízdního kola a více času jízdou.
 
Snadné čištění
Végétalex neobsahuje pigmenty ani rychle tuhnoucí polymery, takže je velmi snadné jej z povrchů odstranit. I když je suchý, lze Végétalex čistit mýdlovou vodou a kartáčem.
 
Balení
Végétalex je k dispozici v lahvích o objemu 1000 ml.
 
Teploty a tipy pro použití a skladování
Použití: -20 / + 50 ° C (-4 / + 122 ° F)
Skladování: -15 / + 30 ° C (+ 5 / + 86 ° F)
 
Végétalex vydrží 2 roky po prvním otevření obalu za předpokladu, že je obal správně uzavřen, skladován mimo přímé sluneční světlo a skladovací teplota je v rozsahu uvedeném výše.
 
Před použitím je důležité láhev Végétalex dobře protřepat.
Pokud je nutná další ochrana - například několikadenní jízda po skalnatém a trnitém terénu - doporučujeme přidat do doporučeného množství 30 ml produktu.
 
Vyrobeno v Itálii.
 

93 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 686 rezencí)

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Ověřeno zákazníky

Obchod Kolo-park.cz získal díky spokojenosti ověřených zákazníků prestižní certifikát Ověřeno zákazníky. Recenzi na tento obchod mohou psát pouze ověření zákazníci - tím máte jistotu pravdivosti recenzí. Hodnocení lze učinit vyplněním dotazníku spokojenosti, který zákazníkům přijde po nákupu. Více o Ověřeno zákazníky

 • Ověřený zákazník Kolo-park.cz

  Ověřený zákazník

  11. 05. 2024

  ID objednávky: 25933

  Dobrá cena a komunikace obchodu. Zboží doručeno velmi rychle a v pořádku dle objednávky. Spokojenost.

  Ověřený zákazník Kolo-park.cz

  Ověřený zákazník

  14. 04. 2024

  ID objednávky: 25897

  • připraveno k výdeji
  • delší doba dodání

  jinak vše Ok

  Ověřený zákazník Kolo-park.cz

  Ověřený zákazník

  27. 03. 2024

  ID objednávky: 25819

  • Rychlé dodání

  Zákazník nevyplnil celkové hodnocení obchodu

  Ověřený zákazník Kolo-park.cz

  Ověřený zákazník

  19. 03. 2024

  ID objednávky: 25787

  Objednal som 1 produkt v počte 30 ks aj s dopravou v obchode na základe porovnania s ostatnými predajcami, nakoľko tento produkt bol niekoľkonásobne lacnejší oproti ostatným internetovým obchodom. Na druhý deň som od predajcu dostal e-mail, že sa ospravedĺňujú, ale tento produkt už je vypredaný, len na ich stránke ešte stav nie je aktualizovaný a že ešte majú 2 kusy v čiernej farbe (v čiernej farbe je už tento produkt v takej cene, ako majú ostatní predajcovia). Odpísal som a poďakoval som sa za odpoveď:-) Obchod hodnotím kladne za snahu o komunikáciu. Preto obchod všetkým odporúčam!

Hodnocení zákazníků

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.
Buďte první a ohodnoťte ho!

(Hodnotit produkt můžete zde po zakoupení s registrací a přihlášení ke svému účtu)

Praktické rady cyklistům

Dozvíte se v naší poradně

Jak vybrat kolo a jak se pak o něj starat?

Jak se obléknout na sportovní výkon a také vše o elektrokolech...

Novinky na váš e-mail

Buďte o krok napřed! Vše okolo kol pravidelně v e-mailu.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.